Betlémy – brána do adventu – zahájení ve staroboleslavské bráně v neděli 27. listopadu v 15.00

Betlémy – brána do adventu

V Poutním místě Stará Boleslav budeme mít už v letošním předvánočním a vánočním čase možnost zhlédnout ucelenou a nádhernou sbírku betlémů, kterou nám darovala paní Jaroslava Hanžlíková. Tuto sbírku, kde najdete betlémy keramické, dřevěné, vystřihovací papírové, ale tako třeba z terakoty, jednoduché se Svatou rodinou, ale také čítající kolem 100 figurek, se svým manželem Zdeňkem Plachým shromažďovali více než 30 let a jejich vizí bylo, aby betlémy byly přístupné veřejnosti.

Tuto jejich představu budeme naplňovat už letos, kdy využijeme prostory staroboleslavské brány v období po vystěhování stávající archeologické expozice a před plánovanou rekonstrukcí, na kterou Kapitula sv. Kosmy a Damiána ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským žádá o grant. Do budoucna plánujeme stálou expozici betlémů právě v nově zrekonstruovaných prostorách staroboleslavské brány.

V letošním roce slavnostně zahájíme advent právě otevřením avizované výstavy, a to v neděli 27. listopadu 2022 v 15.00 hodin.

Následně bude v období adventu tato výstava zpřístupněna spolu s doprovodným programem pro školky, školy a rodiny (i jiné skupiny návštěvníků) ve všední dny po předchozím objednání a domluvě (telefon 312 313 312 / 758 663 654) a pravidelně vždy o víkendu, v sobotu a neděli, od 13 do 16 hodin.

období Vánoc a začátku nového roku, od soboty 24. prosince do pátku 6. ledna 2023 (Tři králové) budete moci bránu s výstavou betlémů navštívit každý den v čase od 10.00 do 16.00 hodin a zpříjemnit si tak sváteční a prázdninové dny. Následně do 2. února 2023 (Hromnice) je vstup po předešlé domluvě.

Symbolické vstupné bude činit 50 Kč / osobu, děti do 18 let budou mít vstup zdarma.

Manželům Jaroslavě Hanžlíkové a Zdeňku Plachému patří naše velké a srdečné poděkování.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *