Humanitární pomoc – ukončení činnosti k 30. červnu 2022

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat, že na základě změněných okolností (vyplácení peněžních dávek uprchlíkům, snížení počtu příchozích z Ukrajiny atd.) jsme se rozhodli ukončit naši činnost – poskytování humanitární pomoci uprchlíkům z Ukrajiny ke dni 30. červnu 2022.
Od 10. března 2022, kdy jsme s touto humanitární pomocí začali,  využilo naši pomoc zhruba 1 300 uprchlíků z Ukrajiny, včetně dětí (někteří přišli opakovaně).
Nejvíce jich přicházelo v dubnu 2022, během jediného odpoledne to bylo i 77 osob.
O veškerou pomoc, tedy potraviny, drogerii, oblečení, kočárky, hračky atd. jsme se postarali sami, s pomocí sestřiček vincentek a dárců, kteří přispěli jak materiálně, tak finančně (výtěžek z koncertů i individuální dary). Tyto finance byly použity na nákup především potravin.

Poděkování za podporu a pomoc patří všem dárcům, díky kterým mohla pomoc být poskytována, sestrám vincentkám, především sestře Zoe a sestře Veronice, kolegyním a kolegům z Informačního a kulturního centra ve Staré Boleslavi, panu proboštovi Liboru Bulínovi a našim ukrajinským dobrovolnicím Irině, Janě a Nadije, které materiální pomoc vydávaly (a dosud vydávají).

Po datu 30. června 2022 bude možné přicházet pro materiální pomoc do Centra pomoci rodinám sv. Lujzy Na Dolíku ve Staré Boleslavi, vždy ve čtvrtek odpoledne. Sem, k sestrám vincentkám, také směřujte své případné nabídky pomoci, které směřuje především k matkám samoživitelkám a seniorům. Děkujeme.

 

Foto ilustrační, ze začátků naší pomoci. Všem, kteří nám jakkoliv pomohli, patří velké díky!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *